• ​​​Dziennik elektroniczny UONET+ został zaktualizowany do nowszej wersji i od 1 września nosi nazwę Dziennik VULCAN.

Adres Dziennika VULCAN to:  https://uonetplus.vulcan.net.pl/olkusz

W celu korzystania z Dziennika Vulcan Szkoły Podstawowej nr 4 im. Francescoc Nullo w Olkuszu należy podać adres e-mail nauczycielowi wychowawcy.

Wsparcie techniczne firmy VULCAN znajduje się tutaj. Proponujemy skorzystać z poniższej porady, która zawiera wybrane elementy obsługi dziennika.

Aplikacja Dziennik VULCAN ma wersję urchamianą poprzez przeględarkę internetową o adresie, który podany jest powyżej (https://uonetplus.vulcan.net.pl/olkusz)  oraz wersji mobilnej określanje mianem Dzienniczek Vulcan. Stosowany jest on na urządzeniach przenośnych (tabletach i smartfonach). W tym przypadku koniczna jest synchronizacja danych z aplikacją Dziennik VULCAN.

W celu aktywowania Dziennika VULCAN prawny opiekun dziecka (wersja dotyczy również pracownika szkoły) uruchamia tą aplikację wpisujac podany adres do przeglądarki internetowej. Zobaczymy interface naszej aplikacji (rysunek poniżej)

Klikacjąc przycisk z napisem Zaloguj się uruchamiamy aplikację. Pojawi się monit logowania, który zawiera trzy ważne opcje: Załóż konto, Przywróć dostęp, Zmień hasło

Wybieramy opcję: Załóż konto

Pojawi się formularz, w którym wprowadzamy adres e-mail (ten sam, który podaliśmy wychowawacy lub administratorowi dziennika). Zaznaczamy pole opcji: Nie jestem robotem i klikamy na przycisk: Wyślij wiadomość

Teraz musimy odebrać tą wiadomość z naszej skrzynki pocztowej, na którą został wysłany e-mail  od użytkownika pod nadzwą: Rejestratror użytkowników (system VULCAN).

Znajdziemy w nim link (adres), który przekieruje nas na formularz.

Tak wygląda ten formularz:

Ustawiamy nowe hasło, które powinno spełniać określone warunki:

Po wpisaniu odpowiedniego hasła (zazanczeniu pola, że nie jestem robotem) i kliknięciu: Ustaw nowe hasło  pojawi się komunikat:

Od tej chwili możemy logować się do Dziennika VULCAN, jeśli jednak chcemy korzystać z wersji mobilnej powinniśmy wykonać kroki znajdujące w instrukcji podanej przez firmę VULCAN: