• Światowy Dzień Książki

• 15.05.2023 20:42

Światowy Dzień Książki

27.04.2023r. w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Książki.

W tym dniu na szkolnych korytarzach można było spotkać wiele postaci znanych nam z książek. Przebrania uczniów były bardzo urozmaicone, kreatywne i adekwatne do wybranych postaci.

Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy, jednym słowem czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Dzięki książkom możemy przeżyć niesamowite przygody, wzruszyć się i uśmiechnąć.

Książka to przyjemność, czasem ucieczka od rzeczywistości, czasem prawdziwa podróż po krainie fantazji. To źródło wiedzy. Motor do refleksji. Książki potrafią zaskoczyć nie tylko fabułą i treścią. Warto wykorzystać to miłe zaskoczenie by zafascynować się czytaniem.

Kto czyta książki, żyje podwójnie” – Umberto Eco

Uczniowie którzy mieli najciekawszy strój otrzymali nagrody książkowe i słodkie upominki.

Nagrodzeni za najciekawsze przebranie: Stanisław Banaś – Ib, Aleksandra Kulpa – Ib,

Laura Kujawa – Ib, Wiktoria Karaś – Ib, Oliwia Krawczyk – Ib, Gustaw Stępień – Ib, Jakub Zadęcki – IIb,

Nina Piechowicz – IIIa Maksymilian Stąpel - IIIa, Maja Poznańska - IIIb, Emilia Dudzik – IIIb,

Zofia Kulig- IVa,Leon Tryk –IV a,Bartłomiej Juma – Vb,Alicja Ślęzak - Vb, Nikodem Piechowicz – Vb,

Sofia Brechka – VII a, Agnieszka Piątek –VIIIb, Gabriela Stąpel – VIIIb, Amelia Stasiak – VIIIb.

Wszystkim uczniom dziękujemy,nagrodzonym gratulujemy.

• Wróć do listy artykułów
      • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbyły się między innymi takie wydarzenia jak:

W październiku 2022 r. odbyła się akcja czytelnicza Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Realizowana w ramach kampanii społecznej CAŁA POlSKA CZYTA DZIECIOM.

Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do akcji, mieli okazję przekonać się, że czytanie sprawia wielką przyjemność, zwłaszcza gdy czytamy wśród swoich koleżanek i kolegów.

Dyplom za udział w Akcji

W listopadzie odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci Panią Ewą Stadtmuller i Panem Łukaszem Zabdyrem grafikiem - ilustratorem książek i opowiadań dla dzieci. W spotkaniu tym wzięli udział uczniowie klas I - III, podczas którego zapoznali się z twórczością pisarki, tworzyli rymowane wiersze, zadawali pytania gościom na temat ich pracy artystycznej. Uczniowie mieli możliwość zakupu książek z dedykacją autorki i spersonalizowaną ilustracją wykonaną przez Pana Łukasza Zabdyra.

akcja_czytelnicza-czytanie.mp4

Serdecznie zapraszamy uczniów VII i VIII klas naszej szkoły do wzięcia udziału w XXII edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Olkuszu.

regulamin_czytelniczy_22-1.pdf

Nasza szkoła brała udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Z funduszy tego programu zakupiono do biblioteki szkolnej wiele ciekawych książek między innymi lektur, książek wydanych w języku angielskim i języku ukraińskim.

Oto kilka propozycji książek w języku angielskim i języku ukraińskim. Każdy uczeń na pewno znajdzie książkę, która go zainteresuje.

Wydawnictwo Nowa Era wraz z Fundacją Powszechnego Czytania przekazały do biblioteki książki wydane w języku ukraińskim i języku angielskim.

Ksiązki te wzbogaciły naszą bibliotekę, jednocześnie stanowiąc dużą pomoc dla uczniów z Ukrainy.

Książki zostały przekazane w ramach kampanii # Książka Chroni.