Miernik_czystości_powietrza

• Miernik Czystości Powietrza

• ​​​​​

​​​​     Na budynku naszej szkoły został zamontowany miernik zanieczyszczenia powietrza wraz z tablicą informacyjną LED. Miernik pozwala na bieżąco monitorować jakość powietrza w najbliższej okolicy szkoły. Wyniki prezentowane są w prosty sposób, więc nawet najmłodsi uczniowie mogą łatwo odczytać wyniki.

Urządzenie zostało przekazane przez Województwo Małopolskie w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego- Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dzięki informacjom uzyskanymi z pomiarów nauczyciele mają możliwość racjonalnego planowania aktywności poza szkolnymi murami.