• ZABAWY KARNAWAŁOWE

• Dobry humor😃, skoczna muzyka 🎶, mnóstwo konkurencji sportowych 🤼‍♀️, doskonałe jedzenie 🍕to przepis na świetną ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ🥳. W tym roku połączoną z TŁUSTYM CZWARTKIEM🍩.

Tak bawili się uczniowie klas I-III.

Tak bawily się klasy 4-8

• Trzymaj Formę

• Dziś w naszej szkole odbył się XVII Turniej Wiedzy Zdrowotnej i Profilaktycznej. Konkurs odbywa się pod Patronatem: Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Olkuszu oraz Nadleśnictwa w Olkuszu. W Turnieju wzięło udział 9 drużyn z miasta i gminy Olkusz. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Mam apetyt na zdrowie". Uczniowie pracowali w 4-osobowych drużynach i rywalizowali w trzech konkurencjach: wiedzowej, sportowej i plastycznej. W tych konkurencjach musieli się wykazać sprawnością, zręcznością, inwencją twórczą i wiedzą na temat zdrowia, ekologii oraz bezpieczeństwa.

Prelekcję pt. "Trzymaj Formę" zaprezentowały Panie z Sanepidu: Ewelina Bączek i Katarzyna Kamionka.

Zwycięskimi drużynami były: Szkoła Podstawowa w Żuradzie, która zajęła I miejsce, Szkoła Podstawowa nr 6, która zdobyła ll miejsce oraz Szkoła Podstawowa nr 4, która uplasowala się na Ill miejscu.

Nagrody w Turnieju ufundowali: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu Henryk Gamrat, Dyrektor Powitowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu Agata Knapik, dr inż. Marcin Polak Nadleśniczy Nadleśnictwa w Olkuszu, Sylwester Kiełtyka Prezes Zarządu "Społem" Powszechnej Spółdzielni  Spożywców w Olkuszu, Dominika Kordaszewska Członek Zarządu "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Olkuszu, Paweł Oleś MAX Elektro Olkusz.

Dziękujemy wszystkim fundatorom nagród, gratulujemy zwycięskim drużynom i ich opiekunom.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• 6 lutego br. obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. 💻🖱🖨🔐📧❕️ Z tego powodu na zajęciach uczniowie klasy 1A poznali zasady, których powinni przestrzegać podczas użytkowania sprzętu elektronicznego z dostępem do Internetu.

Spacerując w świece Minecraft Education mogli poznać terminy związane z IT i cyfrowym bezpieczeństwem

W ramach działań profilaktycznych i realizacji przedsięwzięć dotyczących udziału w programie OSEhero uczniowie klasy IB ucznistyczyli w zajęciach, które miały za zadnie przypomnienie przypomnieć o odpowiednim zachowaniu w świecie wirutalnym jak i rzeczywistym. Grając w Minecraft Education mogli dowiedzieć się o Dniu Bezpiecznego Internetu, który niedawno obchodziliśmy.

• Warsztaty w Zespole Szkół nr 1 w Olkuszu

• Klasa 8a gościła dziś na warsztatach popularyzujących zawody nauczane w Zespole Szkół nr 1 zwanym “Mechanikiem”

Uczniowie wzięli udział w zajęciach. Mieli też okazję samodzielnie wykonywać liczne ćwiczenia praktyczne i sprawdzić się w różnych zawodach.

• Spektakle Teatru ALERT

• W dniu 1 lutego 2024 uczniowie naszej szkoły obejrzeli dwa spektakle Teatru ALERT.

Pierwszy z nich pt. "Dzieci sieci" był przeznaczony dla klasy 4,5,6, natomiast przedstawienie zatytułowane "Hejter", skierowane było do uczniów klas 7 i 8. Oba spektakle miały charakter profilaktyczny, a ich treść odnosiła się do istotnych zagadnień w życiu młodego człowieka.

• Lektury szkolne...

• Uczniowie klas drugich podczas omawiania lektury Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. „Zaczarowana zagroda🧊” wykonali zagrodę dla tych ciekawych ptaków.✂️📦🎨

• Lekcja kulinarna w klasach czwartych

• Uczniowie na lekcji przyrody wykonywali zdrowe potrawy i smakołyki. Pięknie przyrządzone przekąski zdobiły ślicznie przystrojone stoły. To była smaczna i aromatyczna lekcja