• "Skarby Olkuskiej Starówki"

• Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie "Skarby Olkuskiej Starówki". W ramach tego  konkursu wzięli udział w warsztatach artystycznych, które odbyły się w Bazylice Św. Andrzeja i w Podziemiach Olkuskich. Ponadto młodzi artyści zwiedzili Muzeum PTTK w Olkuszu.  Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję poznać historię naszego miasta i Kościoła, w tym pięknych organów Hansa Hummla. Kościół stał się pięknym plenerem, w którym uczniowie mogli robić zdjęcia i rysować wybrane obiekty. Wszystkim uczestnikom życzymy owocnej pracy i sukcesów w konkursie.

• „Bądź coolturalny”

• 13 września trzecioklasiści wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w PiMBP w Olkuszu pod nazwą „Bądź coolturalny”.
            Uczniowie poznali zasady savoir-vivre’u dotyczące głównych dziedzin życia, jakimi są: właściwy ubiór, komunikacja, formy towarzyskie oraz zachowanie się w szczególnych sytuacjach. Teraz na pewno będą wiedzieć, co to znaczy być "cool" w różnych sytuacjach.

• Witaj Szkoło!

•    Tegoroczne Miejsko-Gminne Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025 odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4 w Olkuszu. Przy okazji tak szczególnej uroczystości nie zabrakło okolicznościowych przemówień i występów artystycznych. Przybyłych Gości przywitał Pan Dyrektor Mirosław Jurczyk, który w ciepłych słowach zwrócił się też do zgromadzonych na sali nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. Jako pierwszy głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Pan Roman Piaśnik. Następnie słowa pełne życzliwości skierowali do zebranych: Pani Ewa Sznajder przedstawiciel Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie, Pan st.kpt. Mateusz Podsiadło przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, Pan Zbigniew Świerczek Przewodniczący Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty NSZZ Solidarność w Olkuszu i Pan Tadeusz Chwast Dyrektor Naczelny PWKiK w Olkuszu. Uroczystość swoim występami uświetnili uczniowie olkuskiej "Czwóreczki".