Ho, ho, ho!
Mikołajki w Laserparku tak bawiła się 6b w tym wyjątkowym dniu
Ho, ho, ho!
Mikołajki w Laserparku tak bawiła się 6b w tym wyjątkowym dniu
Mikołaj 🎅 ma świetne pomysły 🎁 Przygotował dla klasy 3b fajową niespodziankę. Były to warsztaty w Pizzerii DaGrasso. Każdy uczeń przygotował swoją pizzę, a potem asystował przy jej upieczeniu. Wszystkie pizze smakowały pysznie! 🍕 Na zakończenie każdy dostał Dyplom Małego Kucharza. Bardzo dziękujemy Mikołajowi za super prezent! 🥰🎀🤶
Mikołajki tuż tuż... Uczniowie klas 4b, 6a i 7b miło spędzili czas w pełnym pozytywnej energii Freak Parku w Będzinie. Okazało się, że uczestnicy wycieczki to miłośnicy trampolin, szalonych skoków, tajemnych przejść w labiryncie, wspinaczki i zjazdu tyrolką. Nastroje były fantastyczne.
Dziękujemy Mikołaju za ten wcześniejszy prezent
Taki duży, taki mały może razem mikołajki mieć! Dziś klasy 4a i 8a bawiły się razem w GoJump i GoAir. Było czadowo, odlotowo, fantastycznie!
Do naszej szkoły zawitał Teatr Edukacji i Profilaktyki ,,Maska" ze spektaklem promującym zdrowy styl życia - ,,Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce".
Po obejrzeniu spektaklu i wspólnej gimnastyce uczniowie klas I-III napewno zrozumieli, że odpowiednia djeta i ruch to samo zdrowie.
W ramach projektu OSEhero zostali zaproszeni do szkoły przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Pani kom. Katarzyna Matras oraz Pani st. sierż. Monika Kocjan przygotowały i przedstawiły prezentację dotyczącą szeroko rozumianej cyberprzemocy oraz opisały mechanizmy sprzyjające agresji. Podczas spotkania uczniowie mogli zadać pytania, a także wypowiedzieć się o sytuacjach, które spotykały ich podczas użytkowania Internetu.
To było niezwykle pouczające spotkanie!
Święta bez pierniczków to Święta stracone;) Kierując się tym przesłaniem uczniowie klasy Ib postanowili zadośćuczynić tej tradycji. W związku z tym, pierwszoklasiści zabrali się do dekorowania pierników, które przygotowali: Oksana i Maciej. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem i zaangażowaniem, tworząc prawdziwe cudeńka. Podczas pracy było wiele radości i śmiechu. Powstały prawdziwe dzieła „piernikowe cudeńka ", które będzie można zakupić na zbliżającym się KIERMASZU ŚWIĄTECZNYM.
Klasy 5a i 5b były na warsztatach ceramicznych w Dworku w Krzykawce. Uczniowie najpierw lepili z gliny, a na kolejnym spotkaniu malowali swoje dzieła. To były inspirujące zajęcia. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii 🙂
Tańczy on, tanczy ona, gdy andrzejek pora!🕺💃
Zapraszamy do obejrzenia relacji ze szkolnej zabawy andrzejkowej w różowym klimacie Barbi 💖
Andrzejki w klasach 1-3
We wtorek 28 listopada uczniowie klasy 5b wraz z przewodnikiem odkrywali tajemnice Podziemnego Olkusza. Spacer podziemną trasą Srebrnego Miasta był dla uczniów bardzo interesującą lekcją lokalnej historii 🏫🪙⚒️
Była pyszna, japońska lekcja w 8a, zwierzaki zagościły w 4b i 5b oraz puzzlowy zawrót głowy w 8a.
Wszystko to, by uatrakcyjnić przedmiotową wiedzę!
Nauka w towarzystwie ulubionej maskotki? Dlaczego nie!
Dzisiaj obchodziliśmy w szkole Dzień Pluszowej Maskotki będącej symbolem dziecięcej beztroski i bezwarunkowej przyjaźni. Uczniowie zaprezentowali swoje ulubione pluszaki, a były one wyjątkowe i niepowtarzalne.
Bohaterowie filmów i bajek dziś gościli w naszej szkole 😁Sale lekcyjne i korytarze wypełniły postacie, które wszyscy doskonale znamy.
Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. Sonika, Szturmowca, Fionę, Shreka, Jacka Sparrow'a, czy Syrenkę. To był udany dzie
Uczniowie klasy 6B uczestniczyli w przedsięwzięciu zwanym "Festiwalem Programowania", które odbyło w Szkole Podstawowej nr 3 w Olkuszu. Na zajęciach tych mogli oni składać zestawy kloców LEGO Spike Education oraz programować skonstruowane przez siebie roboty. Dzięki swoim umiejętnościom wzbogacili zasoby szkolne o zestawy robotów oraz duże ilości kloców lego.
Życzymy kolejnych takich wydarzeń, by kreatywność naszych uczniów dalej nas miło zaskakiwała!
Tym razem uczniowie klasy 3b udali się do Biblioteki Pedagogicznej i uczestniczyli w zajęciach z robotami. Zadania wymagały sprawnego projektowania, dobrej orientacji i spstrzegawczości. Wszyscy poradzili sobie doskonale!
Naszą klasę 3b na jednej lekcji odwiedzili uczniowie z klasy 7b. Starsi koledzy zaprezentowali makiety i plakaty z ukształtowania terenu Polski.
W trakcie prezentacji opowiadali o rzeźbie naszego kraju, a także zadawali pytania młodszym kolegom. Była to niezwykle pouczająca i ciekawa lekcja z geografii dla uczniów obu klas. 🗺️⛰️🏞️
Uczniowie klas drugich byli w Fabryce Ozdób Choinkowych🎀🌲🫧. Podczas wizyty poznali wszystkie etapy powstawania bombek.
Zabaczyli także jak wyglada ręczne firmowanie szkła oraz poznały techniki dekorowania ozdób choinkowych. Każdy z uczniów przepięknie udekorował swoją bombkę.
W ramach lekcji o zdrowym odżywianiu uczniowie klasy I b wraz ze swoimi rodzicami przynieśli na zajęcia ZDROWE PRZEKĄSKI. Talerze obfitowały w pełne witamin owoce, warzywa, koktajle, orzeczy, owsiane ciasteczka, a także marchewkowe ciasta.
Było pysznie 🙂
Dzisiaj klasa 6b gościła w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie na sztuce inspirowanej powieścią H. Sienkiewicza pt: "W pustyni, w puszczy i we śnie". Jesteśmy pod wrażeniem interpretacji utworu Sienkiewicza 🎭🏜️🏝️🐪🐫🦂🎭
Nasz uczeń Maciek Pałka wziął udział w Międzynarodowych Warsztatach Suzuki w Płocku. Wystąpił w pięknej auli najstarszego liceum ogólnokształcącego w Polsce. Gratulujemy występu w tak wspaniałym miejscu i życzymy kolejnych wspaniałych chwil z muzyką
Uczniowie klas drugich omawiając tematy związane z Polską- naszą ojczyzną, poznali co to muzeum, eksponat, zabytek.
W piątek 17 listopada przynieśli do szkoły różne przedmioty, które kiedyś używano. W zespołach klasowych omówili znaczenie i funkcje zebranych rzeczy.
W klasowym muzeum pamiątek mogli zobaczyć m.in:
żelazko na duszę, aparat telefoniczny ☎️, budzik⏰, dyskietkę💾, tarę do prania, aparat fotograficzny 📷, kasetę VHS📼, banknoty💴, moździerze, biżuterię.
Powered by aSc EduPage