• Dzień Książki

• 30.04.2024 00:11
          • 29 kwietnia  naszej szkole obchodzony był Dzień Książki, każdy miał możliwość zaprezentowania swojej ulubionej książki koleżankom i kolegom, zachęcając do jej przeczytania.
          • Wręczenie nagród XXII edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego

• 22.05.2023 17:24
          • W dniu 22.05.2023 r.odbyło się wręczenie nagród i dyplomów XXII edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego - "Śladami bohaterów literackich". Organizatorem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka w Olkuszu.
            Uczennica naszej szkoły Agnieszka Piątek (klasa VIIIb) została laureatką tego konkursu.
            Serdecznie gratulujemy!
        • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbyły się między innymi takie wydarzenia jak:

W październiku 2022 r. odbyła się akcja czytelnicza Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Realizowana w ramach kampanii społecznej CAŁA POlSKA CZYTA DZIECIOM.

Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do akcji, mieli okazję przekonać się, że czytanie sprawia wielką przyjemność, zwłaszcza gdy czytamy wśród swoich koleżanek i kolegów.

Dyplom za udział w Akcji

W listopadzie odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci Panią Ewą Stadtmuller i Panem Łukaszem Zabdyrem grafikiem - ilustratorem książek i opowiadań dla dzieci. W spotkaniu tym wzięli udział uczniowie klas I - III, podczas którego zapoznali się z twórczością pisarki, tworzyli rymowane wiersze, zadawali pytania gościom na temat ich pracy artystycznej. Uczniowie mieli możliwość zakupu książek z dedykacją autorki i spersonalizowaną ilustracją wykonaną przez Pana Łukasza Zabdyra.

akcja_czytelnicza-czytanie.mp4

Serdecznie zapraszamy uczniów VII i VIII klas naszej szkoły do wzięcia udziału w XXII edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Olkuszu.

regulamin_czytelniczy_22-1.pdf

Nasza szkoła brała udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Z funduszy tego programu zakupiono do biblioteki szkolnej wiele ciekawych książek między innymi lektur, książek wydanych w języku angielskim i języku ukraińskim.

Oto kilka propozycji książek w języku angielskim i języku ukraińskim. Każdy uczeń na pewno znajdzie książkę, która go zainteresuje.

Wydawnictwo Nowa Era wraz z Fundacją Powszechnego Czytania przekazały do biblioteki książki wydane w języku ukraińskim i języku angielskim.

Ksiązki te wzbogaciły naszą bibliotekę, jednocześnie stanowiąc dużą pomoc dla uczniów z Ukrainy.

Książki zostały przekazane w ramach kampanii # Książka Chroni.