• Wizyta w Sądzie Rejonowym w Olkuszu

• 26.01.br. uczniowie klas 8 odwiedzili Sąd Rejonowy w Olkuszu. Wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, na których poznali podstawowe zasady funkcjonowania olkuskiego sądu. Zobaczyli pomieszczenie dla osób zatrzymanych, poznali układ  sali sądowej. Mieli też możliwość uczestniczenia w rozprawie sądowej i przeprowadzenia pouczającej rozmowy z sędzią. To była niezwykła lekcja WOS-u.

Dziękujemy Panu Marcinowi za przygotowanie wizyty edukacyjnej, która może niejednego ucznia  zainspiruje do prawniczego ukierunkowania swojej przyszłości. 📑⚖️📁💼

• "....Miłość, która zbawia świat"

• 25.01.2024r. uczniowie klasy 1 b wzięli udział w przedstawieniu jasełkowym zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych.

Dziękujemy za zaproszenie, była to prawdziwa uczta dla oczu i uszu.
          • Spektakle teatralne

• 24 stycznia nasi uczniowie przeżyli niezapomniane chwile dzięki aktorom Katolickiego Teatru Edukacji. Najpierw uczniowie klas 1-3 obejrzeli spektakl pt. „Kot w butach”.

To był rozśpiewany  🎶 spektakl z ogromną dawką dobrego humoru.
            Wspaniałe wrażenia wywarł też spektakl  pt."Hobbit", który obejrzeli uczniowie klas szóstych. Przekonali się, że liczy się przyjaźń, współpraca i dobro.😊

• Oryginalne prezenty dla babć i dziadków

• Uczniowie klas drugich odwiedzili fabrykę Olkuskie Wyroby Emaliowane Sp. o.o. Dzięki fachowej wiedzy właściciela firmy Pana Krzysztofa Madeja dzieci w ciekawy i atrakcyjny sposób poznały etapy tworzenia naczyń, maszyny dzięki którym one powstają oraz technikę i sposób ich ozdabiania i malowana.

Na warsztatach uczniowie własnoręcznie ozdabiali garnuszki które okazały się prawdziwymi arcydziełami 🎨🖌️
            Te piękne prace stały się oryginalnymi prezentami dla babć i dziadków z okazji ich świąt 👵👴♥️

• Wesołe Bombki

• ​​​​​​19 stycznia w naszej Szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na najładniejszą bombkę pt. "Wesołe Bombki". Organizatorem konkursu była firma  PSS Społem w Olkuszu.

O nagrody rywalizowały klasy 1- 3. I miejsce zdobyła klasa 3b. Na II miejscu była klasa 1a, III miejsce zajęła klasa 1b. Narodzone klasy otrzymały nagrody pieniężne, słodkie niespodzianki i dyplomy. Wielkie podziękowanie kierujemy do Zarządu PSS Społem za super pomysł i ufundowane nagrody!!!  Dziękujemy również Wszystkim Państwu za udział w głosowaniu na najładniejszą bombkę. Jesteśmy dumni z naszych uczniów.

Gratulujemy pięknych pomysłów i wspaniałej inwencji twórczej. Życzymy kolejnych sukcesów!!!

• Powiatowy Konkurs Recytatorski

• 16 stycznia 2024r w SP nr 1 w Olkuszu odbyły się eliminacje gminne XXI edycji POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO "Rodzina w poezji dziecięcej". W tym etapie wzięło udział troje uczniów z klas 2-3 Naszej Szkoły.

Uczennica z klasy III b Malwina Kudlik zdobyła II miejsce i uzyskała tytuł "Wicemistrza Recytacji Gminy Olkusz". Jesteśmy dumni sukcesu naszej recytatorki, gratulujemy!!!

Teraz przed Malwinką wielkie wyzwanie-udział w kolejnym etapie, już na szczeblu powiatowym.

• Złote medale dla drużyny chłopców!!!

• 19 stycznia 2024r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce. W miejsko - gminnych zmaganiach koszykarskich starsi chłopcy z naszej Szkoły byli najlepsi! Wygrali wszystkie mecze i tym samym zdobyli I miejsce oraz awans do zawodów powiatowych!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
          • Lapbook w edukacji

• Uczniowie klas 5 zabrali nas w podróż po Warszawie. Wykonali piękne lapbooki, w których przedstawili  bardzo ciekawe informacje o naszej stolicy. Zobaczcie sami 🙂

• Bezpieczne spędzanie wolnego czasu

• Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej na temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i zachowania się w pobliżu zbiorników wodnych.

• Zawody w koszykówce dzieci

• Uczniowie klasy 6b reprezentowali naszą szkołę na zawodach w koszykówce dzieci. Zgłosiło się 8 drużyn.

Po zaciętych bojach nasi dzielni koszykarze zajęli 3 miejsce w swojej grupie, bardzo niewiele nam zabrakło, by zagrać o 3-4 miejsce. To jest właśnie całe piękno sportu 👍. Brawo za sportową postawę i walkę do końca.

• Sukces sportowy

• 08.01.2024r. dziewczęta z naszej Szkoły brały dzisiaj udział w zawodach sportowych z koszykówki.

W Igrzyskach Dzieci w tej dyscyplinie zajęły II miejsce. Gratulujemy!

• "Rodzina w poezji dziecięcej"

• Ogłaszamy wyniki z eliminacji szkolnych XXI Edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla edukacji wczesnoszkolnej "Rodzina w poezji dziecięcej". W  Konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas trzecich.
            I miejsce zajęła Kudlik Malwina z 3b,

II miejsce zdobył Piątek Adam z 3a

III miejsce przypadło Flak Agacie z 3b.

Z kolei wyróżnienia zdobyli: Pieczonka Natasza z 3a, Gęgotek Katarzyna z 3b