• "Potyczki" z językiem polskim...

• Uczniowie klas czwartych nie bali się łamańców językowych!!

Klasy 7 i 8 spróbowały swoich sił w językowym Kahoocie, nie wszystkie pytania były łatwe!

• Lapbooki na zajęciach geografii

•    Klasa 5a na lekcji geografii zabrala nas w bardzo ciekawą podróż po Warszawie. Uczniowie wykonali i zaprezentowali wspaniałe Lapbooki. Dzięki tym prezentacjom, poczuliśmy się, jak byśmy byli w naszej stolicy

Klasy szóste na lekcji geografii zabrały nas w podróż po krajach Europy. Uczniowie wykonali Lapbooki  o wybranym państwie. Mogliśmy się dowiedzieć wielu intetesujących rzeczy, poznaliśmy ciekawostki m.in. o historii, przyrodzie, zabytkach, potrawach i muzyce w danym kraju. To była ciekawa lekcja, a Szóstoklasiści jak zawsze stanęli na wysokosci zadania i zaprezentowali piękne prace.

• Jak powstaje książka?

• Dnia 24.02.2023r. (piątek) klasa 3b odwiedziła Bibliotekę Miejską, gdzie odbyły się zajęcia edukacyjne dotyczące powstawania książki. Dzieci poznały kolejne etapy jej tworzenia. Była prezentacja multimedialna, a także zagadki i krzyżówka. Uczniowie udali się też na spacer po bibliotece. Humory dopisywały wszystkim, to były świetne zajęcia 😁

• Kulinarne zmagania na zajęciach

• Środowa (22.02.br.) i piątkowa (24.02.br.) lekcja przyrody i plastyki obfitowala we wspaniale smaki i zapachy. Uczniowie klas 4 wykonywali zdrowe kanapki, salatki owocowe i warzywne oraz szaszlyki.  To byla prawdziwa sztuka kulinarna. Młodzi kucharze zadbali o swój estetyczny wygląd oraz stołów, które udekorowali, by przyjemnie spożyć wlasnoręcznie przygotowany posiłek.

• Warsztaty programowania

• W dniu 16.02.br. uczniowie klasy 2a brali udział w warsztatach programowania robota Photona oraz kodowania w Bibliotece Pedagogicznej.

Dziękujemy Pani Darii Wąs za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć.

• Chłopcy z Placu Broni

• 15 lutego 2023 roku klasa 5b obejrzała wspaniały spektakl "Chłopcy z placu broni" wystawiany w Teatrze Współczesnym w Krakowie. Było to dla nas mega przeżycie. Ukoronowaniem naszej wizyty w teatrze jest wspólna fotka z aktorami

• Walentynki

• 14 lutego 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy walentynki, dzień przyjaźni i miłości. Uczniowie mający czerwone akcenty w ubiorze nie byli pytani uruchomiona została szkolna poczta walentynkowa, było miło, serdecznie i wyjątkowo-walentynkowo.

• Sukces w tenisie stołowym

• Dnia 20 stycznia 2023 roku odbyły się zawody w tenisie stołowym indywidualnym. Uczeń naszej szkoły Jan Dela zajął drugie miejsce na szczeblu miejsko-gminnym i czwarte miejsce na szczeblu powiatowym.