• Wiosenne wycieczki

• ☘️🌷Pierwszy dzień wiosny 🌸 klasa 5b i 7a spędziła w Rabsztynie 🌦️☔️

W środę, 22 marca br. klasy 4a i 4b udały się na wycieczkę do Funzeum w Gliwicach. Uczniowie doświadczali działania koloru i światla na swoje zmysły. W kolorowych pomieszczeniach przy niezwyklej dekoracji uczniowie mogli oddac się zabawom ruchowym. To był wspanialy dzień pełny niesamowitych wrażeń.

23.03.2023 uczniowie klasy 5a wybrali się do "Baśnioboru", gdzie mieli okazję wyklejać drewnianą alpakę przy pomocy prawdziwej wełny, wzięli udział w przeciąganiu liny oraz dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o samych alpakach.

Dodatkowo dzięki Pani Jadwidze, Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Golczowicach - wykonały własnoręcznie palmy wielkanocne, które zabrały do domów.

• Sukces w tenisie stołowym

• Jan Dela w Półfinałach Wojewódzkich w Tenisie stołowym zajął 6 miejsce, które daje mu prawo udziału w zawodach wojewódzkich.

Gratulacje 🏓🏓🏓

• Pożegnanie zimy

•        "Marzanno Marzanno, zimowa panno, zimę dziś żegnamy, a wiosnę witamy". Z takim okrzykiem klasy 1 - 3 wyniosły  zrobioną przez siebie kukłę symbolizującą odchodzącą zimę.

Przy głośnym skandowaniu "Witaj wiosno" spaliły marzannę. Czekamy zatem na pachnącą i kolorową wiosnę. 🌼🦋🐦🌞🌈🚲

• Mam Talent

• Uczniowie klasy 8a wzięli udział w II Międzyszkolnym Konkursie Charytatywnym - "Mam Talent".

Zaprezentowali układ taneczny z chustami pt."Wiosenny koloryt"  i przyczynili się wsparcia wybranej organizacji charytatywnej. Pomaganie jest przyjemnością 🙂

• Jesteśmy różni lecz tacy sami

• Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa obchodzony jest 21 marca. Data obchodów nie jest przypadkowa - dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie, narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia, czyli dodatkowym chromosomem - TRISOMIA w 21 parze chromosomów.

Uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły w kolorowych skarpetkach nie do pary, pokazując, że różni nas tak niewiele od osób z Zespołem Downa, jeden dodatkowy niepasujący chromosom- tak jak nasza niepasująca skarpetka.

• Czytam bo lubię!

• Od listopada do lutego br. uczniowie klas I – III  wzięli udział w programie czytelniczym

Nauczyciele realizowali scenariusze zajęć dotyczące zaproponowanych lektur.
            Uczniowie biorący udział w projekcie zrozumieli, jakie korzyści płyną z czytania książek, co z pewnością przełoży się na ich sukcesy w nauce, pamięć oraz dobre samopoczucie i samorozwój.

• Święto języka francuskiego w naszej świetlicy!

• 20 marca przypada Międzynarodowy Dzień Frankofonii, obchodzony każdego roku we Francji i krajach francuskojęzycznych. Z tej okazji uczniowie poznali wiele ciekawostek związanych z kulturą Francji, językiem francuskim oraz innymi krajami, w których jest on używany.

Dzieci wykonały m.in. plakat tematyczny, rozwiązywały quizy, śpiewały piosenki po francusku i świetnie się przy tym bawiły 😁

•  Śladami bohaterów literackich
          • Śladami bohaterów literackich

• W dniu 17.03.2023 roku odbył się szkolny etap XXII edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego "Śladami bohaterów literackich".

Uczniowie naszej szkoły dzielnie walczyli z niełatwymi pytaniami. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowały się dwie uczennice z klasy VIII b : Agnieszka Piątek i Gabriela Stąpel.

Serdecznie gratulujemy.

Życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu :)

• Nietypowa lekcja geografii

•    W klasie 7a na lekcji geografii odbyla się "podróż kulinarna" po smakach typowych dla Polski i nie tylko. Uczniowie wykonywali różne potrawy, których smak i zapach przyciągał wielu chętnych To byla smaczna lekcja

• Festiwal Programowania

•    16 marca 2023r. odbył  się Festiwal Programowania, realizowany w ramach projektu Rozwoju kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych gminy Olkusz. Uczniowie poznali roboty Photon i programowali je. Tworzyli własne gry w aplikacji Kodu Game Lab. To była świetna zabawa i nauka pracy w zespole! 💻👨‍💻👩‍💻👫😃

Dziękujemy Organizatorom - SP3 w Olkuszu!

• Kangur Matematyczny

•        16 marca 2023r. uczniowie z klas 2-8 wzięli udział w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny 🎲📐📏🧮 W konkursie uczestniczyło 37 uczniów naszej szkoły w czterech kategoriach. Każdy uczestnik otrzymał układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego.

Życzymy im wysokich wyników

• Ciekawe zajęcia z języka polskiego!

• 🥀🌷🌾Bogini Demeter, szczęśliwa, że już wkrótce jej córka Persefona  wyjdzie ze świata podziemi, za zgodą potężnego Zeusa ⚡️wydała ucztę na Olimpie. 🍇Oprócz nektaru i ambrozji bogowie i boginie mogli spróbować ziemskich potraw i powspominać swoje przygody. 🏺🏛️

• "Dorotka z krainy Oz"

• Uczniwie klas 2 i 3 wybrali się do MOK na musical "Dorotka z krainy Oz". Spektakl był fantastyczny. Dostarczył mnóstwa emocji i bardzo się wszystkim podobał 😊

• Konkurs Omnibus

• Do etapu gminnego konkursu "Omnibus" dla klas 1-3 zakwalifikowały się 3 dziewczynki. Są to: Maja Pochodaj z klasy 1a, Agata Flak z klasy 2b i Maja Poznańska z klasy 3b 🙂

Serdecznie gratulujemy!

• Czym jest reklama?

• Dzieci klasy 1-3 wzięły udział w lekcji w kinie, pierwsza część dotyczyła reklamy i związanych z nią aspektów.

Następnie uczniowie obejrzeli film pt. "Kosmiczna   przygoda Allana". To był ciekawie spędzony czas 😃

• ABC ekonomii dla najmłodszych

• 9 marca uczniowie klasy 1a wzięli udział w zajęciach pt. „ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów”.

W trakcie zajęć pierwszoklasiści przypomnieli sobie na czym polega oszczędzanie. Dowiedzieli się również jak racjonalnie gospodarować i planować wydatki

• Dzień Kobiet

• W naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet.  Było słodko, kwiatowo, rycersko i hucznie 💐🌷⚘️🌹🎉 Wszystkiego najlepszego dla naszych wszystkich Pań 💝

Uświetnieniem Dnia Kobiet obchodzonego w naszej szkole było karaoke przygotowane przez uczniów klasy 8b i p.Michalskiego. Można było pośpiewać, potańczyć, poświętować, zresztą zobaczcie sami 🙂