• Nauka historii...

• W ostatnim tygodniu lutego uczniowie z klasy 8a, 8b i 8c obejrzeli na olkuskim rynku tablice historyczne związane z utworzeniem Armii Krajowej. Dowiedzieli się, że 14 luty to nie tylko Dzień Zakochanych, ale też 80 rocznica przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

• Uczniowie, korzystając z platformy Teams, rozwiązywali quizy pełne pułapek językowych, frazeologicznych i ortograficznych. Zwycięzcy otrzymali oceny bardzo dobre z języka polskiego.

GRATULUJEMY

• W ramach DBI

• Uczniowie klasy 8a ukończyli projekt Scenariuszy Lekcji " Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?"

• Co to jest rozszerzona rzeczywistość?

•

Uczniowie klasy lll a wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie. Poznali działanie aplikacji Quiver, która łączy technologię z tradycyjnymi obrazkami. Pomalowane przez uczniów obrazki aplikacja ożywiała i nadawała im trójwymiarowe kształty .

Praca plastyczna Marysi Golger została wyróżniona przez panią dyrektor Halinę Świtlicką.

• DZIEŃ PRZYJAŹNI I MIŁOŚCI

•    14 luty w wielu krajach świata, obchodzony jest jako Dzień Zakochanych❤️😍😍😍. W tym dniu, osobie nam miłej możemy przesłać kartkę bądź upominek 🎁💌💕💞💓💗💝- wyraz naszych przyjaznych  i ciepłych uczuć. Mogą się, więc obdarowywać młodzi i starsi, znajomi i przyjaciele. Uczniowie, nauczyciele przyszli w tym dniu z czerwonym elementem ubioru - akcent uczucia głębokiej przyjaźni

• Pasowanie na czytelnika

• W dn. 7 lutego 2022 r. Pani Ewa Gajowiec - bibliotekarka naszej Szkoły, dokonała aktu pasowania uczniów klasy 1B na czytelników. Pierwszacy wypożyczyli pierwsze książki. Życzymy  najmłodszym  czytelnikom ciekawych przygód  i wypraw z książkami oraz  pięknych i wspaniałych przeżyć.