• Pomoc Ukrainie

• Nowa galeria Pomoc Ukrainie została dodana do albumu fotograficznego

Jak społeczność szkolna pomaga w zbiórce dla Ukrainy

Nasi Uczniowie niejednokrotnie udowadniali, że mają ogromne serca i niesamowity zapał do pomagania. Dzięki ich zaangażowaniu zgromadziliśmy sporą ilość kosmetyków, kocy, śpiworów, środków piorących, żywności. Wszystkie rzeczy trafią do potrzebujących z Ukrainy.

"Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń."

Phil Bosmans

• Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

•    Od 2011 roku dzień 1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W 2013 roku grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” . 1 marca 2022 roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Biegu „Tropem Wilczym”. Czterdziestu uczniów wystartowało na trasie o długości 1963 m. Bieg w Szkole Podstawowej nr 4 w Olkuszu został objęty Honorowym Patronatem przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie – Dziękujemy.

• Nauka historii...

• W ostatnim tygodniu lutego uczniowie z klasy 8a, 8b i 8c obejrzeli na olkuskim rynku tablice historyczne związane z utworzeniem Armii Krajowej. Dowiedzieli się, że 14 luty to nie tylko Dzień Zakochanych, ale też 80 rocznica przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

• Uczniowie, korzystając z platformy Teams, rozwiązywali quizy pełne pułapek językowych, frazeologicznych i ortograficznych. Zwycięzcy otrzymali oceny bardzo dobre z języka polskiego.

GRATULUJEMY

• W ramach DBI

• Uczniowie klasy 8a ukończyli projekt Scenariuszy Lekcji " Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?"

• Co to jest rozszerzona rzeczywistość?

•

Uczniowie klasy lll a wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie. Poznali działanie aplikacji Quiver, która łączy technologię z tradycyjnymi obrazkami. Pomalowane przez uczniów obrazki aplikacja ożywiała i nadawała im trójwymiarowe kształty .

Praca plastyczna Marysi Golger została wyróżniona przez panią dyrektor Halinę Świtlicką.

• DZIEŃ PRZYJAŹNI I MIŁOŚCI

•    14 luty w wielu krajach świata, obchodzony jest jako Dzień Zakochanych❤️😍😍😍. W tym dniu, osobie nam miłej możemy przesłać kartkę bądź upominek 🎁💌💕💞💓💗💝- wyraz naszych przyjaznych  i ciepłych uczuć. Mogą się, więc obdarowywać młodzi i starsi, znajomi i przyjaciele. Uczniowie, nauczyciele przyszli w tym dniu z czerwonym elementem ubioru - akcent uczucia głębokiej przyjaźni

• Pasowanie na czytelnika

• W dn. 7 lutego 2022 r. Pani Ewa Gajowiec - bibliotekarka naszej Szkoły, dokonała aktu pasowania uczniów klasy 1B na czytelników. Pierwszacy wypożyczyli pierwsze książki. Życzymy  najmłodszym  czytelnikom ciekawych przygód  i wypraw z książkami oraz  pięknych i wspaniałych przeżyć.

• Konkurs literacki „Szczęśliwa Rodzina – bez przemocy” - lokalny

• Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

Mateusz Kocjan: III
            Oliwia Mazurkiewicz: Wyróżnienie
            Oliwia Żelazowska: Wyróżnienie
            Jakub Lato: Wyróżnienie

Konkurencja: Konkurs literacki „Szczęśliwa Rodzina – bez przemocy”
            Okręg: lokalny

Ponadto Komisja Konkursowa przyznała  specjalne wyróżnienia dla:

Pani Karolina Rybicka
                Oliwia Gawęcka
                Agnieszka Piątek
                Wiktoria Szewczyk
                Aleksandra Matusiak
                Zuzanna Gniecka

• Konkurs Ekologiczno - Plastyczny W POSZUKIWANIU AZBEŚCIKA - lokalny

• Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

Agata Flak: I miejsce

Konkurencja: Konkurs Ekologiczno - Plastyczny W POSZUKIWANIU AZBEŚCIKA
            Okręg: lokalny

Wielki sukces naszej pierwszoklasistki!
            Agata Flak - uczennica klasy 1b zdobyła I miejsce w Miejsko - Gminnym Konkursie Ekologiczno - Plastycznym W POSZUKIWANIU AZBEŚCIKA. Jesteśmy dumni z osiągnięć Agatki, gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych wygranych konkursów!

• Kolędy i pastorałki

• 21 grudnia 2021 r. MOK znowu rozbrzmiewał kolędami. Uczniowie reprezentowali naszą szkołę biorąc udział V Konkursie Kolęd i Pastorałek.

• Wigilia szkolna

• Szkolna Wigilia jest dla nas tradycją, dlatego nie mogło jej zabraknąć w tym roku.

Uczniowie mogli kultywować tradycje świąteczne przy wigilijnych potrawach, kolędach i wspólnym śpiewie.

• Czekoladowe warsztaty

• W dniu dzisiejszym klasy 3a, 3b i 4b  uczestniczyli w czekoladowych warsztatach 🍫🍫🍫. Na początku uczniowie zapoznali się z historią i technologią produkcji czekolady. Następnie wcielili  się w rolę deserantów i własnoręcznie przygotowali łakocie🍫🤎🍩🍪🍬🍭.

Po bardzo słodkich 75minutach udali się na KRAKOWSKI RYNEK, gdzie wysłuchali HEJNAŁU z WIEŻY MARIACKIEJ 🎺 I odwiedzili JARMARK BOŻONARODZENIOWY 🎄🌲🎁🤶.

• Klasy pierwsze na warsztatach - Coś z niczego!

• Klasy uczestniczyły w warsztatach plastycznych w dawnym Starostowie. Uczniowie wykonywali Mikołaja i gwiazdkę wykorzystując różne techniki plastyczne. To pierwszy etap naszych wędrówek i spotkań: TRASA TURYSTYCZNA PODZIEMNEGO OLKUSZA

• Nauka i zabawa

• Podczas zajęć w filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Olkuszu uczniowie klasy 3a wykonali wiele ćwiczeń i zadań wprowadzających do kodowania z wykorzystaniem systemy PUS ( Pomyśl- Ułóż - Sprawdź). Była to świetna lekcja łącząca naukę, zabawę i samokontrolę.

• Wycieczka klas 5

• Dnia 9 grudnia 2021 r. klasy 5a,5b i 5c spędziły wyjątkowy czas w FlyPark w Jaworznie, to znakomity sposób na mikołajki i niezapomniane doznania!