• Święty Mikołaj

• 6 grudnia to bardzo miły dzień w naszej szkole, a mianowicie MIKOŁAJKI. Każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę.

W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Nasz szanowny Święty Mikołaj, zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł upominek .

• "Mikołajkowe wyprawy" - 6 grudnia

•    Klasa 3a udała się do pobliskiej pizzerii „Da Grasso”. Uczniowie pamiętali, że w takim miejscu zarówno jedzenie, jak i zachowanie musi odpowiadać ogólno przyjętym zasadom savoir-vivre. 👔🎩🛎

Klasa 4a odwiedziła Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej im. Stefana Ząbczyńskiego, gdzie mogła zapoznać z eksponatami dotyczącymi Straży Pożarnej na ziemiach olkuskich

• KAMISHIBAI

• Uczniowie z klasy 1b gościli w Bibliotece Pedagogicznej na ciekawych zajęciach - KAMISHIBAI - podróż w krainę literatury. Świetne były Zabawy z kredką w aplikacji Quiver.

• Przysposobienie obronne

•   Dnia 26.11.br. w Naszej Szkole odbył się pokaz Grupy Wsparcia "Widmo ". Pasjonaci militariów pokazali uczniom klas 7a i 7b, 5b i 5c oraz klasom ósmym jak należy się zachować w sytuacji, gdy do szkoły wkroczy uzbrojony napastnik.Po pokazie uczniowie mogli przymierzyć specjalne kamizelki, złożyć ochronny hełm i potrzymać w rękach atrapy broni. To było ważne  i zarazem imponujące spotkanie.

• Ekologiczne wyzwanie

• Uczniowie klas trzecich skorzystali z zaproszenia Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Pana Romana Piaśnika. 22 listopada w MOK-u obejrzeli spektakl o tematyce ekologicznej, który dotyczył min. szkodliwości azbestu. Poruszona tematyka przedstawiona była w sposób ciekawy, z odrobiną humoru.

Uczniowie byli zachwyceni 🧤🪴🍃

• Występy artystów

•      Uczennica naszej szkoły Anna Bąchór wzięła udział w XV Powiatowym Konkursie Muzyczno - Recytatorskim w 1 LO w Olkuszu .

• Czerwony Kapturek w innej odsłonie?

• Dlaczego nie Klasa 1 a miała przyjemność wysłuchać i obejrzeć tę bajkę w Teatrzyku Kamishibai w Bibliotece Pedagogicznej. Jest to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania.

Następnie uczniowie poznali aplikację Quiver, która łączy technologię z tradycyjnymi kolorowankami.

Pięknie dziękujemy Biblioteka Pedagogiczna w Olkuszu za super zajęcia!!

• Koło informatyczne (CMI)

• W ramach dodatkowych zajęć uczniowie składali roboty edukacyjne - mbot, które możemy mieć dzięki udziale projekcie Centrum Mistrzostaw Informatycznego - https://cmi.edu.pl/

• Seans w kinie "Zbyszek"

•       17.11.2021r. uczniowie klas 2,3 i 4 obejrzeli film ZEW KRWI, który opowiada porywająca historię Bucka- psa o wielkim sercu .

• Narodowa nuta...

• Uczennica klasy 4a Natalia Lenicka wzięła udział w Diecezjalnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej reprezentując NASZĄ SZKOŁĘ.

Klasa 1b uczciła Listopadowe Święto Niepodległości zapalając znicz przed Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uczniowie byli także na Starym Cmentarzu, gdzie odwiedzili grób patrona Szkoły Francesco Nullo.

• Święto Odzyskania Niepodległość

• Dnia 10.11 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie dołączyli też do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego w ramach akcji "Szkoła do hymnu". To była znakomita lekcja patriotyzmu i doskonały przykład kształtowania właściwych postaw obywatelskich.

• Wycieczka klasy 4 A

• 9 listopada br. uczniowie klasy 4 A uczestniczyli w wycieczce do Muzeum górniczego kopalni cynku ZGH Bukowno, które zakończone zostało ciepłym poczęstunkiem w pizzerii FAN w Olkuszu.

• Ciekawe zajęcia w klasach 3

• Uczniowie klas trzecich podczas kreatywnych zabaw i gier z wykorzystaniem zebranych kasztanów 🍁🍂🍁🌰🌰🌰🍁🍁🍂

Kiedy za oknem szaro, a wkoło jesienna plucha, często dopadają nas przeziębienia. Czasem wystarczy zajrzeć do kuchni, żeby znaleźć zdrowe i bezpieczne leki na różne dolegliwości. Wiele bowiem warzyw, owoców i ziół ma wspaniałe właściwości lecznicze. Uczniowie klasy 3b zrobili swój własny syrop w którym znalazły się : cebula, imbir, czosnek, miód, cukier, sok z cytryny.

Zachęcamy do zrobienia takiego w swoim domu:

Składniki:

2 średnie cebule - 250 g

4 łyżki miodu lub cukru

można dodać: sok z cytryny, czosnek lub imbir

Obierz i posiekaj drobno dwie średnie cebule. Umieść je w słoiku o pojemności około 400 ml ( jeśli masz czosnek lub imbir, obierz go, pokrój na kawałki i dorzuć do słoika). Do cebuli dodaj cztery łyżki jasnego, płynnego miodu lub też cztery łyżki cukru.

Całość dokładnie wymieszaj. Słoik tylko przykryj przykrywką i odstaw na kuchenny parapet na dwie lub maksymalnie trzy doby. W tym czasie cebula puści sok. Gotowy syrop trzymaj zamknięty w lodówce do dwóch tygodni. NA ZDROWIE!

• Bajki i zabawy

• Konkursy, zabawa, podchody…to wszystko tylko dzisiaj w naszej szkole… 🦋Już wkrótce rozstrzygnięcie konkursów!!!  Trzymajcie kciuki za Waszych ulubieńców!  ❤️ Tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmiku 🎬🎥🎞

• Ciekawa lekcja w klasie pierwszej

• Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z Panią Marią Gronicz z @Nadleśnictwa Olkusz. Pani Leśnik opowiedziała o znaczeniu lasu w przyrodzie, a dzieci miały okazję poznać drogę „od nasiona do krzesła”.

• ŚWIĘTO WSZYSTKICH ZMARŁYCH

• Uczniowie odwiedzili  grób patrona NASZEJ SZKOŁY, bohatera powstania styczniowego - pułkownika Francesco Nullo. Zapalili znicze w miejscu pamięci poległych podczas walk o odzyskanie niepodległości przez Rzeczpospolitą oraz uczcili pamięć pomordowanych olkuszan w czasie II wojny światowej.