• Ciekawe zajęcia sportowe...

• Zawodniczki SPR Olkusz wraz ze swoim trenerem panią Moniką przeprowadziły pokazowe zajęcia dla uczniów klas trzecich i czwartych naszej szkoły . Może to zachęci naszych uczniów do trenowania piłki ręcznej.

• Współpraca z włoską szkołą w Pontenure

• Podczas obchodów Jubileuszu 60 – lecia Naszej Szkoły gościliśmy Panią Teresę Musiał – Casali, która reprezentowała włoskie miasto Pontenure 🇮🇹. Pani Teresa Musiał – Casali była inicjatorką współpracy pomiędzy Olkuszem a Pontenure, które są obecnie miastami partnerskimi.
            Jej uczestnictwo w uroczystościach było uwieńczeniem kilkunastoletniej współpracy pomiędzy naszą szkołą, a szkołą w Pontenure. Za pośrednictwem Pani Teresy przekazane zostały symboliczne upominki przedstawicielom włoskiego miasta Pani burmistrz Manoli Grupii, wiceburmistrz Angeli Fagnoni oraz Panu Roberto Modenesi asesorowi ds. Kultury i współpracy międzynarodowej. Upominek otrzymał również proboszcz tamtejszej parafii Don Mauro Tramelli, dyrektor szkoły i Franco Zerelli wieloletni Prezes Stowarzyszenia „Pontenure Arte e Cultura”.
            Pomimo pandemii i obecnej sytuacji politycznej w Ukrainie współpraca i partnerstwo pomiędzy zaprzyjaźnionymi miastami nadal istnieje i ciągle się rozwija. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie wrócimy do wcześniejszych form współpracy, jakim była wymiana młodzieży z Olkusza i Pontenure.

• W marszu na orientację

• W dniu 02.06.br. klasa 7a i 8a wzięły udział w marszu na orientację. Uczniowie podzieleni na 2-3 osobowe drużyny maszerowali po wyznaczonym terenie i zdobywali kolejne punkty. Był to świetny czas na ćwiczenie orientacji przestrzennej,spostrzegawczości i współpracy. Pogoda dopisała i nie zabrakło nam dobrego humoru.

• Powiatowym Konkursie Czytelniczym pod hasłem " Najtrudniej być po prostu człowiekiem" - regionalny

• Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

Agnieszka Piątek: Wyróżnienie za udział
            Mielna Lakkis: Wyróżnienie za udział

Konkurencja: Powiatowym Konkursie Czytelniczym pod hasłem " Najtrudniej być po prostu człowiekiem"
            Okręg: regionalny

31.05.22r. w Galerii Sztuki Współczesnej, odbyło się uroczyste rozdanie nagród w XXI w Powiatowym Konkursie Czytelniczym pod hasłem "Najtrudniej być po prostu człowiekiem". Wśród wyróżnionych za udział były dwie uczennice naszej szkoły z klasy VIIb - Agnieszka Piątek i Mielna Lakkis.

• Lekcja w kinie

• W ramach edukacji medialnej uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w „Lekcji w kinie” dotyczącej komiksu. Dowiedzieli się jak wyglada praca nad tworzeniem komiksu, nauczyli rysować emocje i zobaczyli co wspólnego ma komiks z ochroną przyrody. Zajęcia połączone były z emisją filmu pt. „Lilina Pędziwiatr”.

Klasy 7 i 8 uczestniczyły w"Lekcji w kinie" dotyczącej wiedzy o filmie i adaptacji filmowej

• Dzień Piżamy

• Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych, szlafrokach i zabawnych kapciach. Na ławkach znalazły się ulubione poduszki i przytulanki. Ale najważniejszy był uśmiech i dobra zabawa.